NSW & ACT DISTRICT CHAMPIONS 
Including many links to full results  

1974/75 Royal Motor YC, Toronto

 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

 

Open

1

John Dorling

 

 

 

 

 

2

David Catterns

 

 

 

 

 

3

Rob Mundle

 

 

 

 

 

4

Geoff Gale

 

 

 

 

 

5

David Linacre

 

 

 

 

 

 

 

1975/76  Port Stephens 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

John Dorling

 

 

 

 

 

 

 

2

Ian Gibson

 

 

 

 

3

Brad Johnson

 

 

 

 

4

Warwick Phillips

 

 

 

 

5

Tony Barnes

 

 

 

 

 

 

Women

1

G Lee

 

 

 

 

2

Lyndall Coxon

 

 

 

 

3

P Vasey

 

 

 

 

 

 

1976/1977  Botany Bay YC

 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Geoff Gale

RPAYC

 

 

 

 

 

 

2

Warwick Phillips

BSC

 

 

 

 

3

Tony Manning

Vic

 

 

 

 

4

Ian Gibson

 

 

 

 

5

John Dorling

 

 

 

 

 

 

Women

1

Lyndall Coxon

 

 

 

 

2

Rowena Wilmot

 

 

 

 

3

A Hooper

 

 

 

 

 

 

1977/1978  Teralba SC

 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Mark Phillips

 

 

 

 

 

 

 

2

Andrew York

 

 

 

 

3

Tim Alexander

 

 

 

 

4

Geoff Gale

 

 

 

 

5

Colin Beashel

 

 

 

 

 

 

Women

1

Lyndall Coxon

 

 

 

 

2

L Kiely

 

 

 

 

3

F White

 

 

 

 

 

 

1978/1979  Cronulla SC/Gosford SC

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Geoff Gale

 

 

 

 

 

 

 

2

Peter Conde

Qld

 

 

 

 

3

Warwick Phillips

 

 

 

 

4

Andrew Mason

 

 

 

 

5

Mark Phillips

 

 

 

Youth

1

Andrew Bate

 

 

 

 

 

 

Senior

1

Alan Clark

 

 

 

 

 

 

Women

1

Lyndall Coxon

 

 

 

 

2

L Evans

 

 

 

 

3

R Friend

 

 

 

 

 

 

1979/1980  Gosford 16' SC 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Colin Beashel

 

 

 

 

 

 

 

2

Warwick Phillips

 

 

 

 

3

Nev Wittey

 

 

 

 

4

Norm Rydge

 

 

 

 

5

Andrew Mason

 

 

 

Youth

1

?

 

 

 

 

 

 

Senior

1

Barry Pownall

 

 

 

 

 

 

Women

1

?

 

 

 

 

2

?

 

 

 

 

3

?

 

 

 

 

 

 

1980/1981  Oak Flats SC 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

P Isaacs

 

 

 

 

 

 

 

2

Nev Wittey

 

 

 

 

3

Warwick Phillips?

 

 

 

 

4

Larry Kleist?

 

 

 

 

5

Kevin Nixon?

 

 

 

 

 

 

Youth

1

?

 

 

 

 

 

 

Senior

1

Barry Pownall

 

 

 

 

 

 

Women

1

Margaret Hibbert

 

 

 

 

2

?

 

 

 

 

3

?

 

 

 

 

 

 

1981/1982  Jervis Bay 

 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Andrew York

 

 

 

 

 

 

 

2

Paul Burns

Vic

 

 

 

 

3

Andy Bate

 

 

 

 

4

Andrew Hodder

Vic

 

 

 

 

5

Phil Bate

 

 

 

 

 

 

Youth

1

David Giles

 

 

 

Apprentice

1

Phil Peglar

 

 

 

 

 

 

Master

1

Graham Read

 

 

 

Under 70kg

1

Frank Inmon

 

 

 

 

 

 

Women

1

Vanessa Dudley

 

 

 

 

2

Margaret Hibbert

 

 

 

 

3

Julie-Anne Rose

 

 

 

 

 

 

1982/1983  Teralba SC

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Larry Kleist

WSC

 

 

 

 

 

 

1

Brad Taylor

Qld

 

 

 

 

3

Phil Bate

RPAYC

 

 

 

 

4

Andrew York

CYC

 

 

 

 

5

Nev Wittey

 

 

 

 

 

 

Youth

1

John Collings

Vic

 

 

 

Apprentice

1

John Rigg

GSC

 

 

 

 

 

Master

1

Michael Heath

Vic

 

 

 

Grand Master

1

Alan Clark

WSC

 

 

 

 

 

Under 70kg

Nev Wittey

 

 

 

 

 

 

Women

1

Vanessa Dudley

WSC

 

 

 

 

2

Margaret Hibbert

Vic

 

 

 

 

3

Addy Bucek

Vic

 

 

 

 

 

1983/1984  Terrigal SC

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Dave Cummins

 

 

 

 

 

 

 

2

Alec McClure

VIC

 

 

 

 

3

Brad Taylor

QLD

 

 

 

 

4

Stu Wallace

VIC

 

 

 

 

5

Glenn  Bourke

 

 

 

 

 

 

Youth

1

David Giles

 

 

 

Apprentice

1

J Marshall

 

 

 

 

 

 

Master

1

Barry Pownall

 

 

 

Grand Master

1

?

 

 

 

 

 

 

Under 70kg

1

Jeff Loosemore

 

 

 

Cruiser

1

Neil McDonald

 

 

 

 

 

 

Women

1

S Waterhouse

 

 

 

 

 

 

1984/1985  Teralba SC 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Andrew York

WSC

 

 

 

 

 

 

2

Larry Kleist

 

 

 

 

3

Nev Wittey

CPSC

 

 

 

 

4

Stu Wallace

VIC

 

 

 

 

5

Glenn Bourke

MHASC

 

 

 

 

 

Youth

1

Scott Ellis

B16SSC

 

 

 

Apprentice

1

Phil Peglar

WSC

 

 

 

 

 

Master

1

John Rigg

GSC

 

 

 

Grand Master

1

Alan Clark

WSC

 

 

 

 

 

Under 70kg

1

Jeff Loosemore

MHASC

 

 

 

Cruiser

1

Neil McDonald

GSC

 

 

 

 

 

Women

1

Margaret Hibbert

WSC

 

 

 

 

2

Adrienne Cahalan

LC12SSC

 

 

 

 

3

Lesley Lawson

BSC

 

 

 

 

 

1985/1986  Long Jetty SC 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Brad Taylor

QLD

 

 

 

 

 

 

2

Phil Thompson

MHASC

 

 

 

 

3

Scott Ellis

B16SSC

 

 

 

 

4

Warwick Phillips

MHASC

 

 

 

 

5

John Rigg

GSC

 

 

 

 

 

Youth

1

Phil Thompson

 

 

 

Under 70kg

1

Dave Cummins

 

 

 

 

 

 

Cruiser

1

Neil McDonald

 

 

 

 

 

 

Women

1

Margaret Hibbert

 

 

 

 

2

Susan Fielding

 

 

 

 

3

C Braithwaite

 

 

 

 

 

 

1986/1987  Cronulla SC 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Larry Kleist

WSC

 

 

 

 

 

 

2

Scott Ellis

B16SSC

 

 

 

 

3

Andy Bate

RPAYC

 

 

 

 

4

Bjorn Alm

SWE

 

 

 

 

5

Warwick Phillips

MHASC

 

 

 

 

 

Youth

1

Adam Beashel

RPAYC

 

 

 

 

 

 

2

Joshua Faddy

GRSC

 

 

 

 

 

Women

1

Jacqui Ellis

B16SSC

 

 

 

 

2

Candy Braithwaite

 

 

 

 

3

Kerrie Shimeld

 

 

 

 

 

 

1987/1988 Long Jetty SC 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Scott Ellis

B16SSC

 

 

 

 

 

 

2

Glenn Bourke

MHASC

 

 

 

 

3

Josh Faddy

CPSC

 

 

 

 

4

Larry Kleist

WSC

 

 

 

 

5

Michael Stovin-Bradford†† dfordMHASC

 

 

 

 

Youth

Josh Faddy

CPSC

 

 

 

Under 70kg

Chris Murcutt

MHASC

 

 

 

 

 

Cruiser

LarryKleist

WSC

 

 

 

 

 

Women

Susan Fielding

HHSC

 

 

 

 

Jacqueline Ellis

B16SSC

 

 

 

 

Candy Braithwaite

GSC

 

 

 

 

 

1988/1989 Lake Illawarra SC 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Glenn Bourke

MHASC

 

 

 

 

 

 

2

Scott Ellis

B16SSC

 

 

 

 

3

Stu Wallace

VIC

 

 

 

 

3

Andrew York

GRSC

 

 

 

 

4

Michael Stovin-Bradford† dford  MHASC

 

 

 

 

Youth

1

Josh Faddy

GRSC

 

 

 

 

 

Under 70kg

1

Chris Murcutt

MHASC

 

 

 

Cruiser

1

Larry Kleist

WSC

 

 

 

 

 

Women

1

Jacqueline Ellis

B16SSC

 

 

 

 

 

1989/1990 Gosford 16' SC 

 

 

 

 

 

Standard

 

 

 

 

 

 

Open

1

Scott Ellis

B16SSC

 

 

 

 

 

 

2

Josh Faddy

GRSC

 

 

 

 

3

Phil Thompson

MHASC

 

 

 

 

4

Brad Taylor

QLD

 

 

 

 

5

Andrew York

GRSC

 

 

 

 

 

Youth

1

Josh Faddy

 

 

 

Undr 70kg

1

A Gellatly

 

 

 

 

 

 

Cruiser

1

Michael Stovin-Bradford

 

 

 

 

 

Women

1

C Bridge

 

 

 

 

2

K Shimeld

 

 

 

 

3

Jacqueline Ellis

 

 

 

 

 

 

1990/91 Port Stephens SAC

 

 

 

 

Standard

 

Radial

 

 

 

 

Open

1

Glenn Bourke

MHASC

1

Jeff Loosemore

 

 

 

 

 

2

Scott Ellis

B16SSC

2

A Gellatly

 

 

 

 

3

Jan Scholten

MHASC

3

Dale Felton

 

 

 

 

4

Josh Faddy

GRSC

4

Susan Fielding

 

 

 

 

5

Geoff Wood

VIC

5

Jacqueline Ellis

 

 

 

 

Youth

1

B Kitschen

 

 

 

Cruiser

1

Michael Stovin-Bradford

 

 

 

 

 

Women

1

Margaret Hibert

1

Susan Fielding

 

 

 

 

2

N Meyer

2

Jacqueline Ellis

 

 

 

 

3

L Bean

 

 

 

Junior

 

 

1

L Bean

 

 

 

 

1991/1992 Lake Illawarra SC

 

 

 

 

Standard

 

Radial

 

 

 

 

Open

1

Matt Faddy

GRSC

1

E Gordon

 

 

 

 

 

2

Geoff Wood

VIC

2

Jacqueline Ellis

 

 

 

 

3

Adam Beashel

RPAYC

3

Sean Kirkjean

 

 

 

 

4

Jan Scholten

MHASC

4

A Gellatly

 

 

 

 

5

Andrew York

GRSC

5

Frank Inmon

QLD

 

 

 

Youth

1

Brad Anderson

QLD

 

 

 

Cruiser

1

M Visser

 

 

 

 

 

 

Women

1

Jacqueline Ellis

 

 

 

 

2

Alison Casey

 

 

 

 

 

 

3

Susan Fielding

 

 

 

 

1992/1993 Georges River SC

 

Standard

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Scott Ellis

B16SSC

1

Sean Kirkjean

 

1

C Fields

 

 

2

Glenn Bourke

MHASC

2

Stewart Casey

 

2

Nic Skulander

 

 

3

Lars Idyr

SWE

3

Jeff Loosemore

 MHASC

3

B Wood

 

 

4

J Harryson

SWE

4

Michael Blackburn

 

 

 

5

P Theurer

SWI

5

Frank Inmon

 

 

 

Youth

1

M Goulter

 

 

Cruiser

1

M Madsen

 

 

 

 

 

Junior

 

 

1

Stewart Casey

 

 

 

Women

1

Jacqueline Ellis

 

 

 

2

C Grime

 

 

 

3

C Goh

 

 

1993/1994 

 Royal Prince Alfred YC

Woollahra Sailing Club

 

 

Standard

Radial

 

 

Open

1

Glenn Bourke

MHASC

1

Brett Ellis

RPAYC

 

 

 

2

Brett Ellis

RPAYC

2

Jeff Loosemore

MHASC

 

 

3

Adam Beashel

RPAYC

3

Scott Ellis

B16SSC

 

 

4

Scott Ellis

B16SSC

4

Sean Kirkjean

 

 

 

5

Stephen McConaghy

RPAYC

5

S White

 

 

 

Youth

1

Michael Coxon

RPAYC

 

 

Cruiser

Anthony Merrington

RPAYC

 

 

 

 

Junior

 

 

1

Todd Holzapfel

 

 

 

Women

1

Heidi Gordon

RPAYC

 

 

2

Justine Gowland

GSC

 

 

 

 

3

Melanie Dennison

 

 

 

1994/1995  

†††† Lake Illawarra YC

Yarra Bay SC

 

 

Standard

Radial

 

4.7

 

Open

1

Scott Ellis

B16SSC

1

Stewart Casey

QLD

1

Zac Skulander

 

 

2

Brad Anderson

QLD

2

Adam French

GSC

2

K Finlayson

 

 

3

Stephen McConaghyhy

RPAYC

3

David Luketina

MHASC

3

Kurt Fatouros

 

 

4

Peter Robba

QLD

4

Richard Kingsmill

QLD

 

 

5

Brett Ellis

RPAYC

5

Nic Skulander

GSC

 

 

Youth

1

Brendan Casey

QLD

1

Nic Skulander

GSC

 

 

 

2

Andrew Hart

RPAYC

2

Tom Lowndes

RPAYC

 

 

Women

 

 

1

Alison Casey

QLD

 

 

 

2

Justine Gowland

GSC

 

 

 

 

3

Sarah Blanck

VIC

 

 

Sub Junior

 

 

1

Shane Dimech

 

 

 

1995/1996  Port Stephens S&AC

 

 

 

 

 

 

Standard

 

Radial

 

4.7

 

Open

1

Scott Ellis

B16SSC

1

Adam French

GSC

1

Kurt Fatouros

WSC

 

2

Glenn Bourke

MHASC

2

Richard Kingsmill

SYC

2

Adrian Furner

 

 

3

Brad Anderson

RQYS

3

Jeremy Oliver

B16SC

 

 

4

Brendan Casey

SYC

4

Nick Skulander

GSC

 

 

5

Doug McGain

MHASC

5

Tom Lowndes

MHASC

 

 

Youth

1

Brendan Casey

SYC

1

Nick Skulander

GSC

 

 

 

2

James Bevis

RSYS

2

Tom Lowndes

MHASC

 

 

Women

1

Alison Casey

SYC

 

 

2

Jacqueline Ellis

B16SC

 

 

 

 

3

Sarah Blanck

BYC

 

 

1996/1997  Georges River SC

 

 

 

Standard

 

Radial

 

 

 

Open

1

Michael Blackburn

MHASC

1

Michah Shuwalow

RBYC

 

 

 

2

Brendan Casey

SYC

2

Nick Skulander

GSC

 

 

3

Anthony Nossiter

MHASC

3

Adam French

GSC

 

 

4

Doug McGain

MHASC

4

Sarah Blanck

RBYC

 

 

5

Kane Sinclair

B16SC

5

Jeff Loosemore

WSC

 

 

Youth

1

Tom Lowndes

MHASC

1

Ben Austin

HHSC

 

 

 

2

Robert Fisher

YMSC

2

Jo Dikkenberg

MHASC

 

 

Women

 

 

1

Sarah Blanck

RBYC

 

 

 

2

Alison Casey

SYC

 

 

 

 

3

Jo Dikkenberg

MHASC

 

 

Sub Junior

1

Ben Austin

HHSC

 

 

 

 

2

Jonathan Bonnitcha

HHSC

 

 

1997/1998  Wangi RSL SC

 

Standard

 

Radial

 

4.7

 

Open

1

Doug McGain

MHASC

1

David Early

GRSC

1

Tom Slingsby

GSC

 

2

Brett Ellis

RPAYC

2

Jo Dikkenberg

MHASC

2

Daniel Birch

GSC

 

3

Anthony Nossiter

MHYC

3

Jacqueline Ellis

B16SC

 

 

4

Kane Sinclair

B16SC

4

Adam French

GSC

 

 

5

Brett Beyer

WSC

5

Ben Austin

HHSC

 

 

Youth

1

Shane Guanaria

MHASC

1

Jo Dikkenberg

MHASC

 

 

 

2

Nic Armstrong-Smith

WSC

2

Ben Austin

HHSC

 

 

Women

 

 

1

Jacqueline Ellis

B16SC

 

 

 

2

Jo Dikkenberg

MHASC

 

 

 

 

3

Justine Gowland

GSC

 

 

Sub Junior

1

Ben Austin

HHSC

 

 

 

 

2

Donald Maclurcan

RSYS

 

 

1998/1999  Gosford SC

 

 

 

Standard

 

Radial

 

 

 

Open

1

Brett Beyer

WSC

1

Chris Thompson

UNSW

 

 

 

2

Darren Davis

WSC

2

Adam French

GSC

 

 

3

Anthony Walsh

WSC

3

Sean Kirkjean

RPEYC

 

 

4

Alastair Gair

NZ

4

Lance Mitchell

HHSC

 

 

5

Josh Faddy

GRSC

5

Michael Dunstan

RSYS

 

 

Youth

1

Alastair Gair

NZ

1

Michael Dunstan

RSYS

 

 

 

2

Ben Austin

HHSC

2

Donald Maclurcan

RSYS

 

 

Women

 

 

1

Alana Slingsby

GSC

 

 

 

2

Beatrix Fontius

GER

 

 

 

 

3

Kate McHugh

RSYS

 

 

Sub Junior

1

Tim Austin

HHSC

 

 

 

 

2

Tom Slingsby

GSC

 

 

1999/2000  Belmont 16' SC

 

Standard

 

Radial

 

4.7

 

Open

1

Kevin Lim

WSC

1

Chris Nicholson

B16SC

1

Samantha Boyd

HHSC

 

2

Brett Beyer

WSC

2

Tom Slingsby

GSC

2

Ian Quartly

NSC

 

3

Shane Guanaria

MHASC

3

Adam French

GSC

 

 

4

Johan Hedberg

USSS

4

David Early

GRSC

 

 

5

Nick Skulander

CYCA

5

Zac Skulander

CYCA

 

 

Youth

1

Ben Lamb

B16SC

1

Tom Slingsby

GSC

 

 

 

2

Joel Skelton

B16SC

2

Chris Duck

B16SC

 

 

Women

1

Alana Slingsby

GSC

 

 

2

Justine Gowland

GSC

 

 

 

 

3

Susan Fielding

A12FS

 

 

2000/2001  Georges River SC

 

Standard

 

Radial

 

4.7

 

Open

1

Kevin Lim

WSC

1

Richard Howard

B16SC

1

Michael Chidgey

HHSC

 

2

Brendan Casey

SYC

2

Ricky Ironmonger

BSC

2

Kate Azzopardi

HHSC

 

3

Doug McGain

MHASC

3

David Early

GRSC

 

 

4

Ben Austin

MHASC

4

Alana Slingsby

GSC

 

 

5

Shane Guanaria

MHASC

5

Simon McGoldrick

PDYC

 

 

Youth

1

Ben Austin

MHASC

1

Ricky Ironmonger

BSC

 

 

 

2

Tom Slingsby

GSC

2

Hugh Tait

NSC

 

 

Women

 

 

1

Alana Slingsby

 

 

 

 

2

Alison Casey

 

 

 

 

 

3

Krystal Weir

 

 

 

Sub Junior

1

Ricky Ironmonger

 

 

 

 

 

2

Krystal Weir

 

 

 

 

2001/02 Port Stephens AAC

 

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Doug McGain

MHYC

1

Cam Hooper

WSC

1

Samantha Chidgey

HHSC

2

Ben Lamb

B16'SC

2

Richard Howard

B16'SC

2

Jack Sprague

GSC

3

Richard Scarr

WSC

3

Aaron Gregory

IYC

3

Amberley Sprague

GSC

4

Yvor Bucek

RGYC

4

Adam French

GSC

 

 

5

Tom Slingsby

GSC

5

Will Howard

B16'SC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Tom Slingsby

GSC

1

Will Howard

B16'SC

 

 

2

Ricky Ironmonger

BYS

2

Krystal Weir SYC

 

 

 

3

Mark Dorling

RSYS

3

Sean Bly  BYS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Krystal Weir SYC

 

 

 

 

 

 

2

Katherine Wade

B16'SC

 

 

 

 

 

3

Beth Azzopardi

HHSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2002/03 Lake Illawarra

 

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Ben Lamb

B16íSC

1

Adam French

GSC

1

Edward Quartly

RSYS

2

Brett Beyer

WSC

2

Andrew Williams

B16íSC

2

Jack Sprague

GSC

3

Nick Skulander

GSC

3

Will Howard

B16íSC

3

Jye Murray

A12SC

4

Matt Faddy

GRSC

4

David Early

GRSC

4

Amberley Sprague

GSC

5

Doug McGain

MHASC

5

Matthew Night

WSC

5

Janene Boyd

HHSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Ashley Brunning

WSC

1

Martin Cox

CYC

 

 

 

2

Jason Groves

MHASC

2

Ian Quartly

RSYS

 

 

 

3

Josh Paine

CYC

3

Katherine Wade

B16íSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Katherine Wade

B16íSC

 

 

 

 

 

2

Samantha Boyd

HHSC

 

 

 

 

 

3

Nicky Souter

MHASC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2003/04 South Lake Macquarie ASC

 

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Not available

 

1

Nathan Outteridge

B16íSC

1

Not available

 

2

If anyone has results

 

2

Andrew Williams

B16íSC

2

 

 

3

please send to

 

3

Richard Howard

B16ĒSC

3

 

 

4

committee.

 

4

Richard Bott

MHASC

4

 

5

 

 

5

Mark Langford

B16íSC

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

 

 

1

Nathan Outteridge

B16íSC

1

 

2

 

 

2

Mark Langford

B16íSC

2

 

3

 

 

3

Ian Quartly

RSYS

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Samantha Boyd

B16íSC

 

 

 

 

 

2

Meaghan Andrews

HHSC

 

 

 

 

 

3

Beth Azzopardi

HHSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2004/05 Port Stephens AAC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Tom Slingsby

GSC

1

Will Howard

B16'SC 

1

Christian Rohr

HHSC

2

Brett Beyer 

WSC

2

Zac Skulander

GSC 

2

Murray Robertson

HHSC

3

Kevin Lim

WSC

3

Mark Langford 

B16'SC

3

Matthew Brown 

HHSC

4

Ben Austin 

MHASC

4

James Burman

HHSC

 

 

5

Richard Bott

MHASC

5

Adam French

GSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Andy Peters

BYS 

1

James Burman

HHSC

 

 

2

Tom Watson

BYC

2

Will Ryan 

B16'SC

 

 

3

Chris Murphy

GSC

3

Jye Murray 

B16'SC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Samantha England

BYS

 

 

 

 

 

2

Alana Slingsby

GSC

 

 

 

 

 

3

Clare Hozack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2005/06 Gosford SC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Kevin Lim

WSC

1

Melanie Dennison

RSYS

1

Keiran Searle

BRSC

2

Brett Beyer

WSC

2

Zac Skulander

Manly16

2

Haylee Outteridge

B16íSC

3

Sean Feeney

MHASC

3

Krystal Weir

SYC

3

Jonathan Dawes

B16íSC

4

Ashley Brunning

WSC

4

Sarah Blanck

RBYC

4

Daniel Watterson

AFS

5

Joel Skelton

B16íSC

5

Samantha Boyd

B16íSC

5

Kate Brown

RSYS

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Tom Scully

BRSC

1

Gabrielle King

BRSC

 

 

2

Kyle Langford

B16íSC

2

Jack Sprague

GSC

 

 

3

James Burman

HHSC

3

Alex South

DAC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Melanie Dennison

RSYS

 

 

 

 

 

2

Krystal Weir

SYC

 

 

 

 

 

3

Sarah Blanck

RBYC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2007/08 Port Stephens SAC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Ashley Brunning

WSC

1

James Burman

HHSC

1

Sean Ott

SYC

2

Jye Murray 

B16'SC

2

Zac Skulander

GSC

2

Elliot Scali

VYC

3

Mark Langford

B16' SC

3

Tom Burton 

B16' SC

3

Nick Howe

RSYS

4

Sean Feeney

MHASC

4

Keiran Searle

BRSC

 

 

5

Kevin Lim

WSC

5

Alex South

WSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Jack Sprague 

GSC

1

Tom Burton 

B16' SC

 

 

2

Simon Hunter

B16'SC

2

Keiran Searle

BRSC

 

 

3

Mitchell Buckingham

GSC

3

Megan Darby

B16'SC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Alex South

WSC

 

 

 

 

 

2

Megan Darby

B16íSC

 

 

 

 

 

3

Justine Gowland-Ella

GSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008/09 Yarra Bay SC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Brett Beyer 

WSC

1

Mark Langford

B16'SC

 

 

2

Tom Burton 

B16' SC

2

Gabrielle King

MHASC

 

 

3

Jan Scholten

RPAYC

3

Alex South

RSYS

 

 

4

Sean Feeney

MHASC

4

Josefin Olsson

SWE

 

 

5

Ben Gunther

SYC-V

5

Scott Sydney

WSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Ben Gunther

SYC-V

1

Alex South

RSYS

 

 

2

Iain Salteri

RSYS

2

Scott Sydney

WSC

 

 

 

 

 

3

Joseph McMillan

RPAYC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Gabrielle King

MHASC

 

 

 

 

 

2

Alex South

RSYS

 

 

 

 

 

3

Josefin Olsson

SWE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2009/10 Port Stephens AAC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Ryan Palk

NYRC

1

Richard Bott

MHASC

1

Chris Anderson

RPAYC

2

Brett Beyer

WSC

2

Laura Baldwin

GSC

2

Tim Narborough

CSC

3

Ashley Brunning

WSC

3

Keiran Searle

M16SSC

3

Milly Bennett

RPAYC

4

Tom Burton

B16FSC

4

William Howard

 

 

 

5

Jarod West

RQYS

5

Alex South  

BBSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Blake Poole

GSC

1

Alex South

DBSC

 

 

 

 

 

2

Joe McMillan

RPAYC

 

 

 

 

 

3

Marcus Whitley

WSC/DBSC

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Laura Baldwin

GSC

 

 

 

 

 

2

Alex South

DBSC

 

 

 

 

 

3

Vannessa Dudley

MHASC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010/11 Georges River SC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

James Burman

HHSC

1

Krystal Weir

SYC

1

Tim Narborough

CSC

2

Jack Sprague

GSC

2

Alex South

DBSC

2

Milly Bennett

RPAYC

3

Richard Howard

B16FSC

3

Richard Bott

MHASC

3

Max Voss

RPAYC

4

Stuart Holdsworth

RPAYC

4

Michael Quirk

DBSC

 

 

5

Ajay Rau

WSC

5

Martin Wilson

GRSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Jack Spargue

GSC

1

Alex South

DBSC

 

 

2

Mitch Buckingham

GSC

2

Luke Hasley

RQYS

 

 

3

Marcus Whitley

DBSC

3

Nicholas Wubben

RSYS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Crystal Weir

SYC

 

 

 

 

 

2

Alex South RSYS

DBSC

 

 

 

 

 

3

Rosemary Collins

DBSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011/12 Gosford SC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

James Burman

HHSC

1

Adam French

GSC

1

Shaun Connor

RPAYC

2

Ben Cornish

EXE SC

2

Jeremy O'Connell

SYC

2

Xavier Winston Smith

StI SC

3

Jake Lilley

RQYS

3

Thomas Vincent

McCYC

3

Claire Heenan

GSC

4

Mark Bethwaite

DBSC

4

Nick Connor

RPAYC

 

 

5

Chris Dawson

RPAYC

5

Chris Anderson

RPAYC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Ben Cornish

EXE SC

1

Thomas Vincent

McCYC

 

 

2

Jake Lilley

RQYS

2

Nick Connor

RPAYC

 

 

3

Chris Eddes

CYC

3

Chris Anderson

RPAYC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Caitlin Elks

FSC

 

 

 

 

 

2

Crystal Weir

SYC

 

 

 

 

 

3

Ashley Stoddart

RQYS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012/13 Canberra YC

 

 

 

 

Standard

 

 

Radial

 

 

4.7

 

Open

1

Bruce Paine

CYC

1

Cam Hooper

MHASC

1

Shaun Connor

RPAYC

2

Shane Gaddes

CYC

2

Nick Connor

RPAYC

2

Brodie Crossman

RPAYC

3

Robert Lowndes

MHASC

3

Chris Anderson

RPAYC

3

Christopher Phillips

CYC

4

Jeff Loosemore GRSC

MHASC

4

Shane Conly

ASC

 

 

5

Chris Meech

GSC

5

Cass Schlimbach

CYC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth

1

Duncan Jamieson

CYC

1

Nick Connor

RPAYC

 

 

2

Cameron Burke

CYC

2

Chris Anderson

RPAYC

 

 

3

Blake Poole

GSC

3

Shane Conly

ASC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Women

 

 

 

1

Cass Schlimbach

CYC

 

 

 

 

 

2

Anita Smith

GRSC