Australian Laser Radial Champions

1992  -  SORRENTO  -  VIC
1st Sean Kirkjean NSW
2nd Jacqueline Ellis NSW
3rd Paul Millsom VIC
4th Dale Felton NSW
5th Alistair Gellatly ACT

1993  -  BELMONT  -  NSW
1st Sean Kirkjean NSW
2nd Jeff Loosemore NSW
4th Stewart Casey QLD
5th Alistair Gellatly ACT
8th Evan Gordon NSW

1994  -  HOBART  -  TAS
1st Stewart Casey  QLD
2nd Sean Kirkjean   NSW
3rd Nick Palmer      NSW
4th Todd Holzapfel  QLD
5th  Jacqueline Ellis NSW

1995  -   MANLY  -  QLD
1st   Sean Kirkjean   NSW
2nd   Stewart Casey  QLD
3rd   John Lurie VIC
4th   Todd Holzapfel QLD
5th   Tim Shuwalow VIC

1996  -  FRESHWATER BAY  -   WA
1st   Jonathon Holroyd  VIC
2nd   Stewart Casey  QLD
4rd   Richard Steedman  TAS
5th   Tim Shuwalow  VIC
6th   Simon Sutherland  WA

1997  -   LARGS BAY  -  SA
1st   Stephen Keen NZ
2nd   Ian Teakle  QLD
3rd   Adrian Hekel QLD
4th   Richard Steedman TAS
5th   Nick Skulander  NSW
6th   John Lurie VIC

1998  -  McCRAE  -  VIC
1st   Andrew Sanders  WA
3nd   John Lurie  VIC
5th   Matthew Cubit  TAS
6th   Scott Walton  VIC
7th   Zac Skulander  NSW

1999  -  GEORGES RIVER  -  NSW
1st  Michah Shuwalow VIC
2nd  Justin Taubman WA
5th  John Lurie  VIC
6th  Andrew Wright  VIC
7th  Adam French  NSW

2000  -  MOOLOOLABA  -  QLD
3rd  Tom Slingsby  NSW
4th  Lance Mitchell  NSW
5th  Tim Cubit  TAS
6th  Adam French  NSW
7th  Aaron Gregory  VIC

2001  -  SANDY BAY  -  TAS
1st  Melanie Dennison VIC
2nd  Aaron Gregory  NSW
3rd  Tim Cubit  TAS
4th  Matthew Pilkington TAS
5th  Richard Howard NSW

2002  -   ALBANY -  WA
2nd  Richard Howard  NSW
3rd  Aaron Gregory  VIC
5th  Craig Smith  VIC
6th  Alana Slingsby  NSW
8th  Alastair  McMichael  WA
Full results

2003 - Largs Bay - SA
1st Jake Bartrom  NZ
2nd Seng Leong Koh  SING
3rd Richard Howard  NSW - (1st AUS)
4th Adam Beattie  QLD - (2nd AUS)
5th Mathew Chew  QLD - (3rd AUS)
Full results

2004 - GEELONG- VIC
1st Mathew Chew  QLD
2nd Krystal Weir VIC
3rd Simon McGoldrick
NSW
Full results

2005 - BELMONT - NSW
1st Nathan Outteridge  NSW
2nd Krystal Weir  VIC
3rd Andrew Williams
  NSW
Full results

2006 - BRISBANE - QLD
1st Mathieu Frei  FRA
2nd Sarah Slanck  VIC (1st AUS)
3rd Krystal Weir  VIC (2nd AUS)
4th Laura Baldwin  GBR
5th Melanie
Dennison  VIC (3rd AUS)
Full results

2007 - ROYAL YC TASMANIA - TAS
1st Krystal Weir  VIC
2nd Sarah Blanck  VIC
3rd Malo Leseigveur   New Calidonia
4th Ben Price  TAS
Full results

2008 - BLAIRGOWRIE - VIC
1st Sarah Blanck  VIC
2nd Jo Aleh   NZL
Veronika Fencova  CZE
8th Ben Price TAS
9th Klade Huuschildt  QLD
Full results

2009 - FREEMANTLE - WA
1st Richard Bott   AUS
2nd Colin Cheng  SIN
3rd Klade Hauschildt  AUS
4th Greg Adams  QLD
Full results

2010 - ADELAIDE  - SA
1st Seng Koh  SIN
2nd Mohd Muhamed  MAS
3rd Ben Franklin  QLD
4th Tristan Brown  WA
5th Chris Jones  TAS
Full results

2011 -  GEORGES RIVER - NSW
1st Mathew Wearn  WA
2nd Krystal Weir  VIC
3rd Mitchell Kennedy- QLD
Full results

2102  - ROYAL QUEENSLAND YS - QLD
1st Tristan Brown- WA
2nd Krystal Weir- VIC
3rd Mark Spearman  WA
Full results

2013 - ROYAL YACHT CLUB TASMANIA - TAS
1st Tristan Brown- WA
2ndThoams Vincent  VIC
3rd Mark Spearman  WA
Full results